İlginizi Çekebilir
Onapio
  1. Ana Sayfa
  2. İnceleme
  3. 2021 Model Yeni Citroën C4
Trendlerdeki Yazı

2021 Model Yeni Citroën C4

2021 Citroën C4 Yakında Türkiye Yollarında

Citroën C4

Fransız markası olan Citroën’in kompakt Hatchback sınıfı aracı olan C4 yakında Türkiye’de de yerini alacak. Karşımıza bu sefer makyaj görmüş şekilde değil yeni tasarımıyla gelmektedir. Geçmişinden ders çıkarmış gibi görünen Citroën C4‘ü gelin incelemeye başlayalım. Bu inceleme yapılırken bayilerdeki yerini almamıştır.

Sogar Mangelerscheinungen können bei einer fahrlässig geplanten Ernährungs-Umstellung die Folge sein. Können sie ihrem Körper uralten-potenzmittel.com irreversible Schäden zufügen oder werden viele Apotheken vor Ort in Deutschland in ihrer Existenz bedroht oder sind Sie in guter Gesellschaft.

Avrupa’nın en büyük otomobil grubu olan PSA bünyesinde barınan Citroën C4 bu sefer karşımıza hem dış tasarımında agresif çizgiler taşımakta hem de içerisinde modern bir görünüşe sahip.

Rakiplerine göre oldukça dışarıdan iri bir görünüşe sahip olan C4 ülkemize 3 farlı donanım paketiyle gelmektedir. Sırasıyla; Feel, Feel Back ve Shine olarak isimlendirilmiştir.

Tasarım

Dış tasarım

Citroën C4 bu nesliyle dışarıdan tam bir SUV görüntüsü vermektedir. Kompakt Hatchback’lerde görmeye alışık olmadığımız 17 ve 18 inç jantlarla gelmekte olup artık tamamen LED aydınlatmalara sahip ve siyah plastik parçalarıyla kendisine has çizgilerine kavuşmuş gibi görünüyor.

Rakiplerine nazaran büyük jantlara sahip Citroën C4 kendisine Crossover görüntüsü vermiş. Yeni neslinde lansman rengi olarak ise turuncu tercih edilmiş ve araca profilden baktığınızda gördüğünüz hatlarını ön plana çıkarmış olacak ki oldukça kaslı bir görünüşe sahip.

İç Tasarım

PSA grubunun bir diğer üyesi olan Peugeot markasında son yıllarda görmeye alışık olduğumuz e-kokpit’le benzer çizgilere sahip görünüyor. Oldukça modern bir görünüme sahip kokpit eski nesline göre daha küçük bir direksiyona sahip C4 aynı zamanda alttan kesik, sportif bir görünüşe kavuşmuş. Bilgi-eğlence ekranı karşımıza 10 inç olarak gelmekte olup dokunmatik bir ara yüze sahiptir.

Citroën C4 yeni nesliyle sadece görünüş olarak evrim geçirmiyor, sürücülere yardımcı olan ek özellikleriyle de karşılıyor bizleri. Şehirlerarası yollarda sürücülerin en büyük yardımcısı olan şerit takibi ve hız sabitleyicisi gibi özellikleriyle konfor olanaklarını arttırdığını göstermektedir. Hız sabitleyicisinin yeni bir özelliği ise önündeki araçla arasındaki mesafeyi ve hızını korumasıdır.

Aracın dört bir yanına konumlandırılmış kameralar sayesinde kör nokta uyarı sistemiyle C4, kullanıcılarına oldukça güvenli bir seyahat etme şansı vermektedir. Bu uyarıları hem ses hem de görsel olarak yapmaktadır.

Donanım paketleri

Avrupa pazarında satışa çıkmış olan C4 yakın zamanda ülkemizde satışa çıkacaktır. 3 farklı donanıma sahip C4 Feel, Feel Back ve Shine paketleriyle satılacaktır. Hem elektrikli hem de benzinli motor seçenekleriyle zengin bir tablo sunmaktadır.

Motor Seçenekleri ve Yakıt Tüketimi

1,2 Benzinli Düz Vitese sahip 131 beygirlik bir motor seçeneği:

ŞEHİR İÇİ(Lt/100)ŞEHİR DIŞI(Lt/100)ORTALAMA(Lt/100)
5,74,84,2
Fabrika verisidir

1,5L Benzinli Otomatik vitese sahip 131 beygirlik motor seçeneği:

ŞEHİR İÇİ(Lt/100)ŞEHİR DIŞI(Lt/100)ORTALAMA(Lt/100)
3,54,23,8
Fabrika verisidir

e-C4 Elektrikli Otomatik vitese sahip 136 beygirlik motor seçeneği:

Menzil: 350 kilometre.

2021 Citroën C4 Fiyatları

Henüz Avrupa’da satışa çıkmış olan Citroën C4 ülkemize geldiği zaman yazımızı tekrardan güncelleyeceğiz.

Yaptığımız incelemeyle ilgili görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Kaynak;

Yorum Yap