70 Bin Liraya Kadar Alınabilecek İkinci El Arabalar

Bir önceki yazımızda sizlere “60 bin liraya kadar alınabilecek ikinci el arabalar” adında araba önerisi ve tavsiyesi vermiştik. Bugün de sizlere tavsiye vermeye devam ediyoruz. Bugünkü üst sınırımız ise 70 bin liradır. Her yazımızda 10 bin lira arttırmaktayız. Böylelikle en ucuz ikinci el arabalardan başlayıp en pahalı ikinci el arabaları da sizlere göstermiş ve incelemiş olmaktayız. Sizlere en iyi ikinci el araçları sunmaktayız. Değerlendirmelerimiz arasında gençler, çekirdek aileler, geniş aileler ve bekarlar bulunmaktadır. Bu şekilde bir çerçeve ile arabaları araştırmakta ve sizlere en uygun araçları seçmekteyiz bütçenize uygun.

Bugünkü yazımızda da tabi ki favori aracımız var tabi ki. Favori aracımız bir lüks marka bir arabadır. Audi A3(2005) Sportback’dir. Bu araç hem hava atmak isteyen gençlere yönelik bir araçtır. Tek kapılı olması da A3’ü daha da güzel yapmaktadır. Sportifliğini sergilemektedir adeta araç. Bu araç sadece gençlere yönelik değildir. Bekarlar için de ideal bir araçtır. Yazımızdaki diğer araçlar ise şu şekildedir; Dacia Sandero(2016), Hyundai Accent Blue(2013), Toyota Corolla(2012) ve Chevrolet Cruze(2011)dur. İncelememize isterseniz ilk aracımız olan A3 ile hızlı bir şekilde başlayalım.

70 Bin TL araçlar

1- Audi A3 Sportback(67.000-69.000TL)

İkinci El Audi A3

A3 eski bir kasa olsa da hala çok tutulan bir kasadır. Gençlerin üstünde birbirinden farklı modifiyelerin yaptığı ve 150HP’ye sahip bir araç olması hız konusunda da oldukça tatmin etmektedir. 2005 model A3 esas alınmıştır.

 Dış Görünüşü Nasıl: Hatchback bir araç ve tek kapılı spor bir arabadır.

 İç Görünüşü Nasıl: İç görünüşü de oldukça dışı kadar ilgi çekmektedir ve koltukları insanı kavrayan türdendir yani sizi her yandan tutarlar spor arabalardaki koltuklar gibi.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 9.7 lt/100 km’dir, şehir dışı ise 5.7 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Artık yaşı itibariyle ve parça durumundan dolayı da ortalama bir fiyata gelmektedir periyodik bakımı Audi A3’ün. Lüks araçların bakım ücreti tabi ki yeni modellerinin oldukça yüksektir. 2005 model A3’ün ise 1000TL civarı servis ücreti bulunmaktadır.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Yaşından dolayı artık günümüzde yıllık vergisi oldukça düşüktür. (250-350TL civarıdır)

2- Dacia Sandero(64.000-69.000TL)

İkinci El Dacia Sandero

Dacia Renault’un alt markasıdır ve ülkemizde Dacia’nın en sevilen arabasıdır. Yollarda en çok görülen Dacia marka araç diyebiliriz. 2016 modeli esas alınmıştır.

Dış Görünüşü Nasıl: SUV tarzında olan araçın arka tarafı oldukça beğenilmektedir.

 İç Görünüşü Nasıl: İç görünüşü rakiplerinin biraz arkasında kalmış diyebiliriz. Göstergeler ve multimedya ekranı olarak

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 3.8 lt/100 km’dir. Şehir dışı da aynı yakıt tüketimine sahiptir 3.8 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Servis ücreti yeni bir araç olduğu için biraz pahalıdır(1500TL civarıdır)

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlam ve yeni bir araçtır.

 Vergi Durumu: Yeni bir araç olduğu için vergisi de biraz yüksektir( yıllık vergi ücreti 1000TL civarındadır)

3- Hyundai Accent Blue(61.000-69.000TL)

İkinci El Accent Blue

Hyundai’nin ülkemizde en çok sevilen ve tutulan kasasıdır Accent. Ekonomik olması, fazla sorun çıkaran bir araç olmaması yönüyle oldukça sevilmektedir ülkemizde.

Dış Görünüşü Nasıl: Sedan bir araç olan Accent Blue oldukça şık bir tasarıma sahiptir ve oldukça sevilmektedir görünüş açısından.

 İç Görünüşü Nasıl: İç dizaynı güzel ve kullanılabilirliği yüksektir. Rakiplerinin biraz gerisinde kalmıştır iç tasarım olarak.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 5.7 lt/100 km’dir. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 4.0 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti:  Biraz tuzlu bir servisi vardır(900-1000TL)

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Vergisi oldukça makuldur(300-400TL civarıdır)

4- Toyota Corolla(66.000-69.000TL)

İkinci El Toyota Corolla

 Toyota Dünya genelinde çok satılan bir markadır ve ülkemizde de en çok modelidir Toyota’nın. Hatta sadece Türkiye’de değil Dünya üzerinde en çok satıldığı söylenen modeldir Corolla.

 Dış Görünüşü Nasıl: Dışı oldukça özgün ve insanı kendisine çeken bir yapıya sahiptir.

 İç Görünüşü Nasıl: İçi rakiplerine göre biraz daha ferah ve kullanılabilirdir. Kokpit tarafı oldukça özelliklidir.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 4.9 lt/100 km’dir. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 3.7 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Yaklaşık 1500TL civarında bir servis ücretine sahiptir.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Yıllık vergisi oldukça düşüktür(350-400TL civarında bir ücreti bulunmaktadır.)

5- Chevrolet Cruze(60.000-69.000TL)

İkinci El Chevrolet Cruze

 Chevrolet ülkemizde yollarda fazla görünmez fakat Cruze modeli oldukça çok satılmıştır ve piyasası da günümüzde oldukça canlıdır. 2011 modeli esas alınmıştır.

Dış Görünüşü Nasıl: Oldukça agresif bir ön tampona sahiptir ve şık görünmektedir.

 İç Görünüşü Nasıl: İç dizaynı rakiplerine göre oldukça başarılıdır. Güzel bir kokpite sahiptir.

 Yakıt Durumu:  Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi oldukça fazladır. Şehir içi 9.0 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 3.7 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: 1000TL civarında bir servis ücretine sahiptir Cruze.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Vergisi azdır. Yıllık 350TL civarı bir vergiye sahiptir.

Arabalari.net listelerini incelemeden araba almayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir