80 Bin Liraya Alınabilecek İkinci El Araçlar

Bir önceki yazımızda sizlere “70 bin liraya kadar alınabilecek ikinci el arabalar” adında araba önerisi ve tavsiyesi vermiştik. Bugün de sizlere tavsiye vermeye devam ediyoruz. Bugünkü üst sınırımız ise 80 bin liradır. Bu yazımızda da bütçemizi 10 bin lira arttırdık daha iyi arabalara ulaşmak için. Artık seçeneklerimiz arasında biraz daha lüks  ve sıfırları cidden çok pahalı araçlar yer almaya başlamaktadır. Örneğin Audi A6 yeni modellerinin sıfırları çok çok pahalıdır ülkemizdeki vergilerden dolayı. Model düşürdük biraz ve 80 bin liralık bir bütçeye uygun 2005 model A6 kasa Audi gözümüze çarptı. Listemizdeki diğer araçlar bu kadar düşük model değil tabi ki. A6’nın bu kadar düşük bir model olmasının sebebi ise lüks araç olduğu için yeni kasa ikinci el piyasası A6 için çok yüksek bir fiyat olmasıdır ayrıca bugün tavsiye vereceğimiz diğer araçlar daha yeni bir model olmasına rağmen en komforlusu yine de 2005 kasa Audi A6’dır diyebiliriz rahatça.

80 Bin TL Araba Önerileri

Audi’den çok bahsettik yukarıdan fakat bugünkü yazımızdaki favori aracımız Audi değildir. Favori araçlarımız daha çok gençlere yöneliktir. Gençler de lüksden çok sportif bir araç istemektedir. Bu yüzden fovori aracımız MINI Cooper S 2009 modeldir. Gençlere ve bekarlara yönelik bir araçtır. Listemizdeki diğer araçlar ise şu şekildedir; Opel İnsignia(2012), Toyota Auris(2013), Nissan Micra(2016) ve bugün üstünde çok durduğumuz Audi A6(2005). Bu araçları isterseniz incelemeye başlayalım.

 1- Opel Insignia(75.000-79.000TL)

İkinci El Opel İnsignia

 Opel tekrardan listemize girdi, bu seferki aracı sedandır. Insignia’yı yollarda görmek oldukça mümkün çünkü sevilen bir kasadır. Opel zaten genel olarak ülkemizde sevilmektedir. 2012 model esas alınmıştır.

Dış Görünüşü Nasıl: Oldukça kaslı bir yapıya sahiptir Insignia.

 İç Görünüşü Nasıl: Oldukça hoş bir görünüşe sahiptir.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre yakıt tüketimi şehir içinde 7.6 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 5.2 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Opel servis tarafında makuldur fakat model yükseldikçe servis ücretleri de artmaktadır tabi ki. 1000TL civarında bir servis ücreti bulunmaktadır. Parça durumu da kolay bulunabilirdir.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Vergisi biraz tuzludur tabi ki(900-1000TL yıllık vergisi bulunmaktadır.

2- Toyota Auris(74.000-79.000TL)

İkinci El Toyota Auris

 Toyota ülkemizde çok sevilen ve tutulan bir markadır. Memur arabaları olarak geçmektedir Toyota. Auris de hatchback bir araçtır ve oldukça ekonomiktir. 2013 model esas alınmıştır.

 Dış Görünüşü Nasıl: Hatchback bir kasaya sahiptir ve arkası estetik görünür.

 İç Görünüşü Nasıl:  Kokpiti oldukça şık ve güzeldir.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 6.6 lt/ 100 km’dir. Şehir dışı 4.7 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Rakiplerine göre servisi biraz daha ucuzdur(900TL civarında). Parça sıkıntısı olmayan bir araçtır. Çok sıkıntı çıkarmayan araçlara sahiptir Toyota markası.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Vergisi de oldukça makuldur.(400-500TL civarıdır yıllık vergisi)

3- MINI Cooper S(75.000-79.000TL)

 Listemize ilk arabası ile giriş yapmıştır MINI Cooper markası. Ülkemizde fazla görülmez kullanan. Kullanan kişiyi kendisine adeta aşık etmektedir. 2009 model esas alınmıştır.

 Dış Görünüşü Nasıl: Oldukça sportif görünümlü ve tek kapılı bir hatchback bir araçtır.   Ağırlık olarak gençlerin radarındadır.

 İç Görünüşü Nasıl:  İçi de dışı kadar sportifdir. Kokpiti alıştığımızdan biraz farklıdır ve oldukça şıktır.

 Yakıt Durumu:  Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 8.9 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 5.0 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Servis ücreti oldukça yüksektir ve yedek parça sorunu da olmaktadır.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Yaşından dolayı vergisi düşüktür.(300-400TL civarıdır)

4- Nissan Micra(76.000-79.500TL)

İkinci El Nissan Micra

 Bugün listemize yeni eklenen bir diğer marka ise Nissan’dır. Micra’ya Juke’un kardeşi diyebiliriz. Juke da Nissan’ın diğer bir aracıdır. Hemen hemen görünüşleri de benzerdir. Micra’dan daha büyüktür. 2016 model esas alınmıştır.

Dış Görünüşü Nasıl: Dışı oldukça çekici ve güzel görünmektedir. Juke ile birçok benzerliğer sahiptir.

 İç Görünüşü Nasıl: İçi şık ve güzel görünüşlüdür. Nissan içerisinde olduğunuzu hissettirir sizlere.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 6.1 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 4.3 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Nissan’ın servisleri genelde fazla pahalı olmamaktadır. Yedek parça konusunda sıkıntı olabilir.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Araç yeni olduğu için yıllık vergisi biraz yüksektir.(700-800TL civarıdır.)

 5-Audi A6 Sedan(79.000-79.900TL)

 Audi lüks konumunda olması ve ülkemizde oldukça sevilen bir markadır. Eski kasa dediğimiz araçları bile günümüzdeki birçok araçtan daha komforlu ve lüksdür. Bu özellikleriyle ülkemizde çok pahalı araçlar arasında yer almaktadır. Bu modeli biraz daha uygun fiyatlıdır. 2005 model A6 Sedan’dır.

Dış Görünüşü Nasıl: Oldukça kaslı bir yapıya sahiptir genel olarak Audi araçları. Modeline göre oldukça şıktır.

 İç Görünüşü Nasıl: İçi günümüzdeki birçok araca göre daha komforlu ve daha sportif’dir.

 Yakıt Durumu:  Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 6.6 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 4.5 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti:  Audi’nin biraz eski modeli olduğu için servis ücretleri biraz dah makuldur. Yedek parça konusunda sıkıntı olmaz.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Yaşına göre vergisi oldukça yüksek bir araçtır.(yıllık vergisi ortalama 850-950TL civarıdır)

Arabalari.net listelerini incelemeden araba almayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir