90 Bin TL Alınabilecek İkinci El Araçlar

Bir önceki yazımızda sizlere “80 bin liraya kadar alınabilecek ikinci el arabalar” adında araba önerisi ve tavsiyesi vermiştik. Bugün de sizlere tavsiye vermeye devam ediyoruz. Bugünkü üst sınırımız ise 80 bin liradır. Bu yazımızda da bütçemizi 10 bin lira arttırdık daha iyi arabalara ulaşmak için. Ülkemizde bu fiyatlara artık ikinci el araçlar yerine sıfır araçlar da girmeye başlıyor yavaş yavaş. Sıfır 2019 model araçlar almak mı yoksa biraz daha düşük model araç tercih etmek mi gerektiği tamamen sizlere kalmış bir şeydir. Lüks araçlar birçok makalemizde de bahsettiğimiz üzere sıfırları çok çok pahalı. Bu araçlara da ülkemizdeki insanlar temiz bir ikinci el araç ile ulaşmaya çalışmaktadırlar bundan dolayı. Biraz düşük model olsun fakat Audi-BMW-Mercedes Benz olsun aracım gibi düşünenler için daha çok bu yazımız.

90 Bin TL Araçlar

Bugünkü yazımızda da sizlere favori aracımızı sunacağız tabi ki. Arkadan çekiş sevenlerin çok seveceği bir araçtır bugünkü tavsiye aracımız. Ülkemizde oldukça sevilen ve kullanılan bir markadır. Tavsiye aracımız 2006 model bir BMW 5 serisi 525d’dir. Bu bütçeniz ile BMW almak istiyorsanız bizim sizlere tavsiyemiz bu kasadır. Yazımızdaki diğer araçlar ise şu şekildedir; Volkswagen Golf(2011), Kia Rio(2017), Dacia Lodgy(2016) ve Mercedes-Benz C serisi C180(2005)dir. İlk olarak inceleyeceğimiz aracımız Volkswagen Golf’dür. Hızlıca incelemeye geçelim isterseniz.

1- Volkswagen Golf(85.900-89.900TL)

İkinci El Volkswagen Golf 6

 Ülkemizde Alman arabalarının ayrı bir yeri vardır bildiğiniz gibi. Golf de o araçlardan birisidir. Ülkemizde her yaş grubu tarafından sevilen ve trafikte çokça kullanılan araçlardan bir tanesidir. Özellikle Golf 6 kasası en çok sevilen kasadır. 2011 model esas alınmıştır.

 Dış Görünüşü Nasıl: Hatchback bir araç olduğundan içerisinin dar bir araç olduğu izlenimini veriyor biraz fakat Golf 6’nın içi rakiplerine göre biraz daha ferah bir yaşam alanı sunmaktadır. Gençlerin oldukça sevdiği bir dış tasarıma sahiptir.

 İç Görünüşü Nasıl:  İçerisine girdiğimizde kendimizi Volkswagen aracında olduğumuzu anlayabiliyoruz. Direksiyon simidi oldukça şık bir görünüşe sahiptir ve üzerinde birçok opsiyon da bulunmaktadır. Aracın belli kısımlarında kadife kullanılması da oldukça güzel olmuş.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre yakıt tüketimi şehir içinde 4.6 lt/100 km iken şehir dışı yakıt tüketimi 3.3 lt/100 km’dir. Oldukça az yakmaktadır.

 Servis Ücreti: Volkswagen’in servisi ülkemizde en makul servislerden bir tanesidir. Yedek parça sorunu olmaz.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlam.

 Vergi Durumu: Vergisi oldukça makul bir fiyattır yaşından dolayı. Yıllık 400TL civarında vergisi mevcuttur.

2- Kia Rio(87.000-89.000TL)

Kia ülkemizde pek bilinmeyen ve satılmayan bir araçtır. Bu sözlerim araç kötü demek değildir. Aksine çok fazla seçicisi olan bir araçtır. Bilinmiyor denirken ülkemizdeki insanlar daha önce fazla kullanan kişi görmedikleri için temkinli yaklaşmaktadırlar. Piyasası fazla canlı değildir. 2017 model esas alınmıştır.

Dış Görünüşü Nasıl: Ön tarafı Kia’ya öz hoş bir havası vardır. Özgün bir öne sahiptir.

 İç Görünüşü Nasıl: İçi rakiplerinin biraz gerisinde kalmış diyebiliriz henüz yeni sayılan bir araç için.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 5.0 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 3.8 lt/100 km’dir. Oldukça ekonomik diyebiliriz.

 Servis Ücreti: Kia’nın servis ücretleri biraz tuzludur. Yedek parça sorunu olma ihtimali yüksek.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu:  Henüz 2  yaşında bir araç olduğu için vergisi biraz tuzludur. 1000TL civarında bir vergisi mevcuttur.

3- Dacia Lodgy(81.000-89.000TL)

 Ticari araçlar arasında oldukça sık kullanılan ve taksiciler tarafından çokça kullanılan bir araçtır. Bagajının oldukça geniş olması takasicilerin oldukça işine gelmektedir ve piyasası da biraz canlıdır. 2016 model esas alınmıştır.

 Dış Görünüşü Nasıl: Oldukça uzun ve geniş bir araçtır. Yaklaşık 4m gibi bir uzunluğa sahiptir araçtır.

 İç Görünüşü Nasıl: İçi de dışı kadar oldukça geniştir. Ferah bir yaşam alanı sunar Lodgy.

 Yakıt Durumu:  Fabrika test verilerine göre Lodgy şehir içi kullanımda yakıt tüketimi 4.4 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 3.8 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti:  Dacia servis ücretleri makuldur fakat yeni araçlar için fiyat biraz daha yüksektir tabi ki. Yedek parça sorunu yoktur.

 Araç Sağlam mı : Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Yeni bir araç sayıldığından dolayı vergisi biraz tuzludur. Yıllık 1000TL civarında bir vergisi mevcuttur.

 4- Mercedes-Benz C C180(80.000-89.900TL)

Mercedes-Benz ülkemizde en çok satılan lüks Dünya markalarından bir tanesidir  ve C kasa C180 modelinin yeni kasaları ve eski kasaları çok satan araçlardandır. Piyasası oldukça canlı ve temiz araç bulması 2005 kasa için biraz zordur.

 Dış Görünüşü Nasıl: Oldukça sevilen ve günümüzde de trafikte bolca kullanılan bir araçtır. Uzun bir kasaya sahiptir ve oldukça kaslı bir görünüşü vardır.

 İç Görünüşü Nasıl: İçi rakiplerinin oldukça ilerisinde ve oldukça komforludur koltukları.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 11.7 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 6.1 lt/100 km’dir. Oldukça fazla yakan bir araçtır.

 Servis Ücreti: Mercedes’in servis ücretleri biraz tuzludur. Yedek parça sorunu yoktur.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Yaşından dolayı oldukça makul bir fiyatı bulunmaktadır. Mercedes-Benz markası için de oldukça makuldur. Vergisi yaklaşık 600TL civarındadır.

 5- BMW 5 Serisi 525d(85.000-89.000TL)

BMW ülkemizde her yaş grubu tarafından çokça sevilen ve her yaş grubuna hitap edebilen nadir markalardan bir tanesidir. 5 serisinin 525d aracı ise tamamen gençlere yönelik bir araç diyebiliriz. 2005 model esas alınmıştır.

 Dış Görünüşü Nasıl: Oldukça şık bir görünüşe ve yeni kasa görünüşüne sahip modern bir araçtır.

 İç Görünüşü Nasıl: Oldukça büyük bir multimedya ekranına sahiptir araç ve döşemeleri oldukça şıktır.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre şehir içi yakıt tüketimi 10.6 lt/100 km’dir. Şehir dışı tüketimi ise 6.2 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Servis ücretleri biraz tuzludur. Araçlar lüks olmaya başladıkça servis ücretleri de oldukça artmaktadır. Yedek parça sorunu bulunmamaktadır.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Yaşından dolayı makul bir seviyeye gelmiştir artık yıllık vergisi aracın. 450TL civarında bir vergisi mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir