Honda Civic Modifiye Önerileri ve Aksesuarları

Ülkemizde hala modifiye edilmiş olan araçlara kötü gözle bakılmaktadır. Modifiyeye karşı tam olarak ön yargımızı yenmiş sayılmayız fakat önceki yıllara nazaran tabi ki bu ön yargı biraz da olsa kırıldı ve değişik araçlar üzerinde modifiye denemeleri artmıştır, her geçen gün de modifiyeli araçlar artmaktadır. Honda Civic de en sık modifiye edilen araçların başında gelmektedir. Ülkemizde en çok modifiye edilen ve modifiyenin en çok yakıştığı araçlar şu şekildedir;

 

1- Tofaş

 

2- Peugeot 206

 

3- Hyundai Accent

 

4- Fiat Palio

 

5- Honda accord

 

6- VW Golf

 

7- Bmw 3

 

8- Mını Cooper

 

9- Megane Coupe

 

10- Alfa Romeo

Civic Modifiye

Ülkemizde en çok modifiye edilen araçların ilk 10 sıralaması bu şekildedir, birçok forumda yapılan incelemeler sonucunda çıkartılmış bir listedir.  

Honda Civic modifiye anlamında ülkemizde ve dünyada en çok sevilen arabalardan biridir. Civic’in neredeyse tüm kasalarına modifiye yakışmaktadır. Modifiye için en çok tercih edilen kasalar şüphesiz Ek1, Ek9 Type-R ve Fd6 dır. Aynı zamanda güncel kasa olan Fc5 civicler de modifiye severler tarafından tercih edilmektedir. Bugün daha güncel olması adına Fd6 ve Fc5 kasalardan bahsedeceğiz. 

Modifiye Parçaları

1-Ön Tampon: Fd6 kasa Civic’lere en çok yakışan ve en çok tercih edilen tampon Mugen RR tampondur. Fc5 için Type-R tampon kullanılabilir. 

2-Arka Tampon: Arka tampon için Fd6 kasada genellikle Mugen Rr çift çıkışlı tampon tercih edilmektedir. Mugen Rr çift egzoz çıkışı olan bir tampondur ve arabaya mükemmel bir şekilde yakışmaktadır. Fc5 için Type-R arka tampon tercih edilmektedir. Fc5 için tampon yerine difüzör de alternatif bir tercih olabilir. Çünkü difüzör Fc5 kasaya çok yakışmaktadır.

3-Marşpiyel: Marşpiyel arabanın ön ve arka görünüşünü tamamlayan parçadır. Piyano black boyanabilir veya daha spor bir marşpiyel takımı kullanılabilir.

4-Spoyler: Spoyler arka bütünlüğü mükemmelleştiren bir parçadır. Özellikler Fd6 kasada çok farklı türleri gözükmektedir. Aracın rengine veya yapılan modifiyeye göre farklı tarzlarda tercih edilebilir.

5-Egzoz: Egzoz ses ve görüntü olarak arabayı güçlü gösteren bir parçadır. Egzoz sesi için düz boru ve katalizör iptali tatmin edici bir ses için tercih edilen yöntemlerdir. Son zamanlarda varex daha çok yaygınlaşmıştır. Hem şehir içinde rahatsızlık vermemek için hem de ceza riskini minimuma indirmek için tercih edilebilir bir sistemdir.

6-Farlar: Farlar hem güvenli sürüş hem de güzellik olarak vazgeçilmez parçalardır. Özellikle Fd6 civic için stopların farklı varyasyonları vardır. Ön farlar için eğer halojen ampul varsa hem görünüş olarak hem de aydınlatma olarak Led ve Bi-xenon farlara göre zayıf kalmaktadırlar. Her iki araba için de led ampuller tercih edilebilir.

7-Jant: Jantlar modifiye de olmazsa olmaz bir unsurdur. Aracınızı göz önüne çıkarır, arabanın makyajı diyebiliriz. Fd6 kasalara Vossen jantlar çok yakışır ve tercih edilir.Fc5 için piyano black jantlar eşsiz bir kombinasyondur.

Modifiyeli Civic Resimleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir