Uygun Fiyatlı Ucuz Spor Arabalar

Ülkemizde genel olarak araba fiyatları uçuk fiyatlardadır fakat bunların arasında tamamen fiyat performans açısından en ucuz ve en uygun araba modellerini sizler için araştırmaya devam etmekteyiz. Daha önceki yazılarımızda da sizlere bütçe aralığınızda olacak şekilde 30 binden 90bin’e kadar olan araba önerilerimizin bulunduğu yazılar yayınlamıştık.

Sizler için en iyi arabaları araştırdık ve liste haline getirdik. Listemizi inceleyerek ülkemizdeki ucuz ve uygun fiyatlı spor araba önerisi alabilirsiniz. Listemizdeki favori aracımız  2007 model Alfa Romeo 159’dur. Hem iki kapılı olması hem de fiyat performans anlamında en iyi verimi alabileceğiniz bir araçtır. Aracı birazdan detaylı olarak inceleyeceğiz.

En ucuz spor arabalar

1- Mazda RX8 (60.000TL)

 Mazda ülkemizde genel olarak drift arabası olarak bilinmektedir ve ondan dolayı pek fazla tercih edilmemektedir ve listemize ilk defa RX8 aracı ile katılmaktadır. 2009 modeli esas alınmıştır.

Dış Görünüşü Nasıl: Spor bir görünüşe sahip olan RX8, RX7’den sonra tasarım olarak en çok sevilen Mazda arabalarından bir tanesidir.

İç Görünüşü Nasıl: İç görünüşü oldukça iyi ve sade olmasıyla spor araba için güzel bir konfor vermektedir.

Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre 1.3 benzinli 230 beygir bir araç için şehir için kullanım 11 lt/100 km’dir. Şehir dışı kullandımda ise bu değer 8.9 lt/100 km’ye kadar düşebilmektedir fakat performans ağırlıklı kullanımlar için bu değerler artacaktır tabi ki.

 Servis Ücreti: Mazda servisleri biraz tuzlu bir servis ücretine sahiptir fakat parça sorunları bulunmamaktadır.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: 2009 model olmasına rağmen vergisi biraz tuzludur.

İkinci El Mazda RX8

 

2- Fiat Coupe (35.000TL)

 Fiat’ın ürettiği nadir araçlardan bir tanesidir Fiat Coupe. Döneminin en iyi araçları arasında görülmektedir ve fiyat olarak da oldukça makuldur. 1997 modeli esas alınmıştır.

Dış Görünüşü Nasıl: Fiat bu aracında da çizgisini çok fazla bozmamıştır ve arkadan oldukça güzel görünen bir dış tasarıma sahiptir.

 İç Görünüşü Nasıl: İç tasarım olarak oldukça sadedir. Spor araba olduğu için birçok parçadan fedakarlık yapılmıştır.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre 2.0 motor 220 beygir olan için şehir içi kullanımı 14.4 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 7.6 lt/100 km’dir. Bu değerler oldukça yüksektir fakat 1997 model bir spor araba için oldukça makul bir yakıt tüketimine sahiptir.

 Servis Ücreti: Servis ücreti Fiat’ın genel olarak makuldur fakat bu aracın hem üretiminin durması hem de yedek parça açısından bazı durumlarda sorun çıkartabileceği için diğer araçlarına göre biraz tuzludur.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Vergisi yaşına göre motor büyüklüğünden dolayı biraz tuzludur. Yıllık vergisi 2020 yılı için 700TL civarındadır.

İkinci El Fiat Coupe

3- Subaru İmpreza (49.000TL)

 Listemize ilk defa giren araçlardan bir diğeri de Subaru markasıdır. Subaru markası da Mazda gibi drift araçları üreten bir markadır. Her iki marka da Japonya’ya aittir ve Subaru Toyota’nın kardeş markası durumundadır şu anda. Ülkemizde en çok bilinen ve sevilen Subaru modelidir İmpreza. 2007 modeli esas alınmıştır.

 Dış Görünüşü Nasıl: Oldukça şık ve güzel bir ön tasarıma sahiptir. Arkadaki spoiler ile birlikte sportif bir hava katılmıştır araca.

 İç Görünüşü Nasıl: Kokpit kısmı oldukça şık ve sportif görülmektedir.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre 2.0 motor 150 beygir güç üreten modeli şehir içi yakıt tüketimi 8.8 lt/100 km’dir. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 5.8 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Ülkemizde servis ücretleri oldukça uçuktur fakat yedek parça sıkıntısı bulunmamaktadır.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Yaşından dolayı yıllık vergisi oldukça düşüktür. 2020 yılı için 250TL civarında bir vergi durumu bulunmaktadır Subaru İmpreza’nın.

İkinci El Subaru İmpreza

4- Volkswagen Eos  (71.000TL)

 Volkswagen ülkemizde en çok sevilen araba markalarından birisidir. Eos aracı ise ülkemizde pek fazla bilinmez. Kendisi Jetta altyapısını kullanmaktadır. Cabrio bir araçtır. 2007 modeli esas alınmıştır.

 Dış Görünüşü Nasıl: Tasarım açısından Jetta ile tamamen aynıdır. Sınıfındaki rakiplerine göre daha uzun bir yapıya ve büyük ön farlara sahiptir.

 İç Görünüşü Nasıl: İç tasarımı oldukça şık ve kokpiti sürücüye yöneliktir. Dizayn olarak 2007 üretim rakiplerine göre oldukça öndedir.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre 2.0 motor ve 200 beygire sahip olan aracın şehir içi yakıt tüketimi 10.1 lt/100 km’dir. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 6.2 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Ülkemizde pek bilinmeyen bir araç olduğu için servis ücreti biraz tuzlu olabilmektedir zaman zaman. Yedek parça sorunu bulunmamaktadır.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: Yıllık vergisi sahip olduğu vergisinden dolayı biraz tuzlu olmaktadır fakat 2007 model olmasından dolayı bu ücret 2020 yılı için 550TL civarındadır.

İkinci El Volkswagen Eos

5- Alfa Romeo 159 (55.000TL)

 Alfa Romeo ülkemizde pek bilinmemektedir. Bundan dolayı insanlar bu markayı almaktan çekinmektedirler. Servis ücretlerinin ve parçasının, çok pahalı olmasından ve ustasını bulmanın zorluğundan dolayı da insanların bu araçtan çekinmelerine sebep veren etkenlerdendir. Aracı aldığınızda da asla ondan ayrılmak istemeyeceksiniz çünkü araç sizleri kendisine verdiği performansıyla ve konforuyla aşık etmektedir.

 Dış Görünüşü Nasıl: Alfa’nın kendine özgün bir tasarımı mevcuttur ve böyle benzersiz dış tasarıma ait bir araç bulması oldukça zordur.

 İç Görünüşü Nasıl: İç tasarım olarak da kendisine özgün bir tasarıma sahiptir. Orta konsol tamamen sürücüye odaklıdır. Döşemeleri oldukça güzel ve şık görünmektedir.

 Yakıt Durumu: Fabrika test verilerine göre 2.0 motor ve 150 beygir olan modelinin şehir içi yakıt tüketimi 7.9 lt/100 km’dir. Şehir dışı ise 5.9 lt/100 km’dir.

 Servis Ücreti: Alfa Romeo’nun genel olarak servis ücretleri oldukça pahalıdır. Çıkma parça kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz sizlere. Yedek parça sıkıntısı yaşanabilmektedir.

 Araç Sağlam mı: Evet araç oldukça sağlamdır.

 Vergi Durumu: 2007 model olan ve motorundan dolayı vergisi biraz tuzlu olan bir diğer aracımız da Alfa Romeo 159’dur. 2020 yılı için yıllık vergisi 500TL civarındadır.

İkinci El Alfa Romeo 159

Sizin tavsiyeniz olursa bize yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir